Campeonatu de Wimbledon 2018

Campeonatu de Wimbledon 2018Tennis pictogram.svg
Xeneral
Deporte tenis
Sede Londres
Estáu Reinu Xuníu
Edición 132
Estadístiques
Cronoloxía
Campeonato de Wimbledon 2017 (es) Traducir Campeonatu de Wimbledon 2018 Campeonato de Wimbledon 2019 (es) Traducir
Otros datos
Web oficial
Cambiar los datos en Wikidata

El tornéu de Wimbledon de 2018 va apostar ente'l 2 de xunetu y el 15 de xunetu de 2018 sobre les pistes de yerba del All England Lawn Tennis and Croquet Club, allugáu en Wimbledon, Reinu Xuníu.[1] Esta ye la 132ª edición del campeonatu y el tercer tornéu de Grand Slam del añu.

Puntos y premios

Distribución de puntos

Séniors

Eventu |

|G

F SF CF R16 R32 R64 R128 C C3 C2 C1
Individual masculín 2000 1200 720 360 180 90 45 10 25 16 8 0
Dobles masculín 0
Individual femenín 1300 780 430 240 130 70 10 40 30 20 2
Dobles femenín 10

Siella de ruedes

Eventu |

|G

F SF CF
Individual 800 500 375 100
Dobles 800 500 100

Júniors

Eventu |

|G

F SF CF R16 R32 C C3
Individual masculín 375 270 180 120 75 30 25 20
Individual femenín
Dobles masculín 270 180 120 75 45
Dobles femenín

Premios n'efectivu

Nesta edición 2018 van partir en premios un total de 34 000 000 de llibres esterlines, lo que supón una medría del 7,6% al respective de la edición 2017.[2]

Eventu |width=80

bgcolor=lime|G

F SF CF R16 R32 R64 R128 C3 C2 C1
Individual 2 250 000 ₤ 1 125 000 ₤ 562 000 ₤ 281 000 ₤ 163 000 ₤ 100 000 ₤ 63 000 ₤ 39 000 ₤ 19 500 ₤ 9750 ₤ 4875 ₤
Dobles * 450 000 ₤ 225 000 ₤ 112 000 56 000 29 000 17 750 11 500
Dobles mistu * 110 000 55 000 27 500 13 750 6500 3250 1625
Individual en siella de ruedes 40 000 20 000 13 000 8500
Dobles en siella de ruedes* 14 000 7000 4500
Dobles (invitación)* 26 000 22 000 19 000 19 000 19 000

* Por equipu

Actuación de los xugadores nel tornéu

Individual masculín

Campeón Finalista
Bandera de ? Bandera de ?
Semifinalistes
Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaos en cuartos de final
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaos en cuarta ronda
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaos en tercera ronda
Bandera d'Alemaña Jan-Lennard Struff Bandera de Rusia Daniil Medvédev Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey [11] Bandera d'Alemaña Philipp Kohlschreiber [25]
Bandera d'Arxentina Guido Pella Bandera de ? Bandera de Moldavia Radu Albot Bandera d'Italia Thomas Fabbiano [Q]
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaos en segunda ronda
Flag of Slovakia.svg Lukáš Lacko Bandera de Croacia Ivo Karlović Bandera de Estaos Xuníos d'América Ryan Harrison Flag of Spain.svg Daniil Medvédev
Bandera de Ucraína Sergiy Stakhovsky [WC] Bandera d'Italia Paolo Lorenzi Bandera de Luxemburgu Gilles Müller Bandera d'Italia Andreas Seppi
Bandera de Croacia Marin Čilić [3] Bandera de Chile Nicolás Jarry Bandera de Francia Lucas Pouille [17] Bandera de Australia John Millman
Bandera de Bélxica Ruben Bemelmans [Q] Bandera d'Eslovenia Aljaž Bedene Bandera de Estaos Xuníos d'América Jared Donaldson Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka
Bandera de Xipre Marcos Baghdatis Bandera de Francia Julien Benneteau Bandera de Estaos Xuníos d'América Bradley Klahn [Q] Bandera d'Arxentina Horacio Zeballos
Bandera de Países Baxos Robin Haase Bandera de Australia Bernard Tomic [LL] Bandera de Bosnia y Herzegovina Damir Džumhur [27] Bandera de Estaos Xuníos d'América Taylor Fritz
Flag of Spain.svg Feliciano López Bandera de Canadá Denis Shapovalov [26] Bandera d'Italia Matteo Berrettini Bandera de Francia Stéphane Robert
Bandera d'Arxentina Diego Schwartzman [14] Bandera d'Italia Simone Bolelli [LL] Bandera de Francia Pierre-Hugues Herbert Bandera de Kazakstán Mikhail Kukushkin
Esaniciaos en primer ronda
Bandera de Serbia Dušan Lajović Bandera de Francia Benjamin Bonzi [Q] Bandera de Rusia Mikhail Youzhny Bandera d'Arxentina Leonardo Mayer [32]
Bandera de Chile Christian Garin [Q] Flag of Spain.svg Roberto Carballés Bandera de Portugal Gastão Elias Bandera de Croacia Borna Ćorić [16]
Bandera de Australia Jordan Thompson Bandera de Portugal João Sousa Bandera de Serbia Laslo Djere Bandera de Francia Richard Gasquet [23]
Bandera de Rusia Evgeny Donskoy Bandera de Estaos Xuníos d'América Michael Mmoh [LL] Bandera de Australia John-Patrick Smith [Q] Flag of Slovakia.svg Norbert Gomboš [Q]
Bandera de Xapón Yoshihito Nishioka [PR] Bandera de Australia Jason Kubler [Q] Bandera de Lituania Ričambures Berankis Bandera de Serbia Filip Krajinović [28]
Bandera de Estaos Xuníos d'América Denis Kudla [WC] Bandera de Canadá Peter Polansky [LL] Bandera d'Italia Stefano Travaglia [Q] Bandera del Reinu Xuníu Liam Broady [WC]
Bandera d'Alemaña Yannick Maden [Q] Bandera de Estaos Xuníos d'América Steve Johnson Bandera del Reinu Xuníu Cameron Norrie Flag of Spain.svg Pablo Carreño [20]
Bandera de Francia Grégoire Barrère [Q] Bandera de Tunicia Malek Jaziri Bandera de India Yuki Bhambri Bandera de Bulgaria Grigor Dimitrov [6]
Bandera de Austria Dominic Thiem [7] Flag of Spain.svg David Ferrer Bandera d'Hungría Márton Fucsovics Flag of Spain.svg Fernando Verdasco [30]
Bandera de Australia Alex Bolt [Q] Bandera de Xapón Yuichi Sugita Bandera d'Arxentina Guido Andreozzi Bandera de Estaos Xuníos d'América Tennys Sandgren
Bandera d'Uzbequistán Denis Istomin Bandera de Rumanía Marius Copil Bandera de Polonia Hubert Hurkacz [LL] Bandera de Estaos Xuníos d'América Christian Harrison [Q]
Bandera d'Alemaña Maximilian Marterer Bandera del Reinu Xuníu Jay Clarke [WC] Bandera d'Italia Lorenzo Sonego [LL] Bandera de Australia James Duckworth [PR]
Bandera d'Alemaña Peter Gojowczyk Bandera d'Arxentina Federico Delbonis Bandera de Taiwán Jason Jung [LL] Bandera de Francia Jérémy Chardy
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock [18] Bandera de Xeorxa Nikoloz Basilashvili Flag of Spain.svg Albert Ramos Bandera de Bélxica David Goffin [10]
Bandera de Bosnia y Herzegovina Mirza Bašić Bandera d'Alemaña Florian Mayer Bandera de Uruguái Pablo Cueves Bandera de Xapón Taro Daniel
Bandera d'Italia Marcu Cecchinato [29] Bandera d'Alemaña Mischa Zverev Bandera de Canadá Vasek Pospisil Bandera de Israel Dudi Sela

Individual femenín

Campeona Finalista
Bandera de ? Bandera de ?
Semifinalistes
Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaes en cuartos de final
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaes en cuarta ronda
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ? Bandera de ?
Esaniciaes en tercera ronda
Bandera de Rumanía Simona Halep [1] Bandera de Bélxica Elise Mertens [15] Bandera de Rusia Vitalia Diatchenko [Q] Bandera de Australia Daria Gavrilova [26]
Bandera d'Estonia Anett Kontaveit [28] Bandera de Australia Ashleigh Barty [17] Bandera de Xapón Naomi Osaka [18] Flag of Spain.svg Carla Suárez [27]
Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu [29] Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams [9] Bandera de Chequia Barbora Strýcová [23] Bandera de Bélxica Yanina Wickmayer
Bandera de Francia Kristina Mladenovic Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Keys [10] Bandera de Chequia Kateřina Siniaková Bandera de Chequia Lucie Šafářová
Esaniciaes en segunda ronda
Bandera de la República Popular China Saisai Zheng [PR] Flag of Spain.svg Lara Arruabarrena Bandera del Reinu Xuníu Johanna Konta [22] Bandera de Estaos Xuníos d'América Sachia Vickery
Bandera de Bélxica Kirsten Flipkens Bandera de Estaos Xuníos d'América Sofia Kenin Bandera de Australia Samantha Stosur Bandera de Estaos Xuníos d'América Taylor Townsend
Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza [3] Bandera de Estaos Xuníos d'América Jennifer Brady Bandera de Canadá Eugénie Bouchard [Q] Bandera de Kazakstán Yulia Putintseva
Bandera de Estaos Xuníos d'América Claire Liu [Q] Bandera del Reinu Xuníu Katie Boulter [WC] Flag of Spain.svg Sara Sorribes [Q] Bandera de Estaos Xuníos d'América Alison Riske
Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka Bandera del Reinu Xuníu Katie Swan [WC] Bandera de Rusia Anna Blinkova Bandera de Rumanía Alexandra Dulgheru [Q]
Bandera de Bielorrusia Vera Lapko Bandera de Ucraína Lesia Tsurenko Bandera d'Alemaña Andrea Petković Bandera de Suecia Rebecca Peterson
Bandera d'Alemaña Tatjana Maria Bandera de Bulgaria Viktoriya Tomova [Q] Bandera de Rumanía Sorana Cîrstea Bandera de Tailandia Luksika Kumkhum
Bandera de Tunicia Ons Jabeur [WC] Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Brengle Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska [32] Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki [2]
Esaniciaes en primer ronda
Bandera de Xapón Kurumi Nara Bandera de la República Popular China Qiang Wang Bandera de Rumanía Ana Bogdan Bandera de Rusia Anastasia Pavlyuchenkova [30]
Bandera de Rusia Natalia Vikhlyantseva Bandera de Francia Alizé Cornet Bandera de Chequia Markéta Vondroušová Bandera de Estaos Xuníos d'América Danielle Collins
Bandera del Reinu Xuníu Katy Dunne [WC] Bandera del Reinu Xuníu Heather Watson Bandera de Grecia Maria Sakkari Bandera de Rusia María Sharápova [24]
Bandera de Estaos Xuníos d'América Caroline Dolehide [LL] Bandera de la República Popular China Shuai Peng Bandera de Francia Pauline Parmentier Bandera de Chequia Petra Kvitová [8]
Bandera del Reinu Xuníu Naomi Broady [WC] Bandera d'Eslovenia Polona Hercog Bandera de Ucraína Kateryna Kozlova Bandera de Chequia Denisa Allertová
Flag of Switzerland.svg Stefanie Vögele Bandera del Reinu Xuníu Gabriella Taylor [WC] Bandera de Polonia Magda Linette Bandera de Croacia Jana Fett
Bandera de Rusia Vera Zvonareva [Q] Bandera de Croacia Ana Konjuh Bandera de Paraguái Verónica Cepede Royg Bandera de Rumanía Monica Niculescu
Bandera d'Alemaña Carina Witthöft Bandera d'Estonia Kaia Kanepi Bandera de Colombia Mariana Duque [LL] Bandera de Francia Caroline Garcia [6]
Bandera del Reinu Xuníu Harriet Dart [WC] Bandera de Rusia Ekaterina Alexandrova Bandera de Rumanía Irina-Camelia Begu Bandera de Bielorrusia Aryna Sabalenka
Bandera de Chequia Barbora Štefková [Q] Bandera de la República Popular China Yafan Wang Bandera de Chequia Kristýna Plíšková Bandera de Suecia Johanna Larsson
Bandera de Puertu Ricu Mónica Puig Bandera de Estaos Xuníos d'América Christina McHale Bandera d'Hungría Tímea Babos Bandera de Rusia Svetlana Kuznetsova
Bandera de la República Popular China Shuai Zhang [31] Bandera d'Alemaña Mona Barthel [Q] Flag of Slovakia.svg Viktória Kužmová Bandera de Estaos Xuníos d'América Sloane Stephens [4]
Bandera de Ucraína Elina Svitolina [5] Flag of Slovakia.svg Anna Karolína Schmiedlová Bandera de Chequia Tereza Smitková [WC] Bandera de Países Baxos Arantxa Rus
Flag of Slovakia.svg Magdaléna Rybáriková [19] Bandera d'Alemaña Antonia Lottner [Q] Bandera de Estaos Xuníos d'América Bernarda Pera Bandera de Australia Ajla Tomljanović
Bandera de Estaos Xuníos d'América Coco Vandeweghe [16] Flag of Switzerland.svg Viktorija Golubic Bandera de Serbia Aleksandra Krunić Bandera de Letonia Anastasija Sevastova [21]
Bandera de Rumanía Elena-Gabriela Ruse [Q] Bandera de Ucraína Kateryna Bondarenko Bandera de Croacia Petra Martić Bandera de Estaos Xuníos d'América Varvara Lepchenko

Sumariu

Día 1 (2 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín: Bandera de Bulgaria Grigor Dimitrov [6], Bandera de Croacia Borna Ćorić [16], Bandera de Francia Richard Gasquet [23], Bandera de Serbia Filip Krajinović [28], Bandera d'Arxentina Leonardo Mayer [32]
    • Individual femenín: Bandera de Estaos Xuníos d'América Sloane Stephens [4], Bandera de Ucraína Elina Svitolina [5], Bandera de Estaos Xuníos d'América Coco Vandeweghe [16], Flag of Slovakia.svg Magdaléna Rybáriková [19], Bandera de Letonia Anastasija Sevastova [21], Bandera de la República Popular China Shuai Zhang [31]
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Primer ronda Flag of Switzerland.svg Roger Federer [1] Bandera de Serbia Dušan Lajović 6-1, 6-3, 6-4
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki [2] Bandera de Estaos Xuníos d'América Varvara Lepchenko 6-0, 6-3
Individual masculín - Primer ronda Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka Bandera de Bulgaria Grigor Dimitrov [6] 1-6, 7-6(7-3), 7-6(7-5), 6-4
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Primer ronda Bandera de Croacia Donna Vekić vs Bandera de Estaos Xuníos d'América Sloane Stephens [4] 6-1, 6-3
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Canadá Milos Raonic [13] Bandera del Reinu Xuníu Liam Broady [WC] 7-5, 6-0, 6-1
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams [25/PR] Bandera de Países Baxos Arantxa Rus 7-5, 6-3
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska [32] Bandera de Rumanía Elena-Gabriela Ruse [Q] 6-3, 4-6, 7-5
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Croacia Marin Čilić [3] Bandera de Xapón Yoshihito Nishioka [PR] 6-1, 6-4, 6-4
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams [9] Bandera de Suecia Johanna Larsson 6-7(3-7), 6-2, 6-1
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Francia Gaël Monfils Bandera de Francia Richard Gasquet [23] 7-6(8-6), 7-5, 6-4
Individual femenín - Primer ronda Bandera d'Alemaña Tatjana Maria Bandera de Ucraína Elina Svitolina [5] 7-6(7-3), 4-6, 6-1
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey [11] Bandera de Australia Jordan Thompson 6-2, 6-4, 6-3
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Keys [10] Bandera de Australia Ajla Tomljanović 6-4, 6-2
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner [9] Bandera d'Alemaña Yannick Maden [Q] 6-2, 7-6(7-4), 7-5
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Chequia Kateřina Siniaková Bandera de Estaos Xuníos d'América Coco Vandeweghe [16] 6-7(3-7), 6-3, 8-6
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Día 2 (3 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Primer ronda Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza [3] Bandera del Reinu Xuníu Naomi Broady [WC] 6-2, 7-5
Individual masculín - Primer ronda Flag of Spain.svg Rafael Nadal [2] Bandera de Israel Dudi Sela 6-3, 6-3, 6-2
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Rumanía Simona Halep [1] Bandera de Xapón Kurumi Nara 6-2, 6-4
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Letonia Jeļena Ostapenko [12] Bandera del Reinu Xuníu Katy Dunne [WC] 6-3, 7-6(7-5)
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Primer ronda Bandera del Reinu Xuníu Kyle Edmund [21] Bandera de Australia Alex Bolt [Q] 6-2, 6-3, 7-5
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Bielorrusia Aliaksandra Sasnovich Bandera de Chequia Petra Kvitová [8] 6-4, 4-6, 6-0
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Serbia Novak Djokovic [12] Bandera de Estaos Xuníos d'América Tennys Sandgren 6-3, 6-1, 6-2
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Primer ronda Bandera del Reinu Xuníu Johanna Konta [22] Bandera de Rusia Natalia Vikhlyantseva 7-5, 7-6(9-7)
Individual masculín - Primer ronda Bandera d'Alemaña Alexander Zverev [4] Bandera de Australia James Duckworth [PR] 7-5, 6-2, 6-0
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Xipre Marcos Baghdatis Bandera de Austria Dominic Thiem [7] 6-4, 7-5, 2-0, retiráu
Individual femenín - Primer ronda Bandera de Rusia Vitalia Diatchenko [Q] Bandera de Rusia María Sharápova [24] 6-7(3-7), 7-6(7-3), 6-4
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Primer ronda Bandera d'Arxentina Juan Martín del Potro [5] Bandera d'Alemaña Peter Gojowczyk 6-3, 6-4, 6-3
Individual femenín - Primer ronda Bandera d'Alemaña Angelique Kerber [11] Bandera de Rusia Vera Zvonareva [Q] 7-5, 6-3
Individual masculín - Primer ronda Bandera de Australia Matthew Ebden Bandera de Bélxica David Goffin [10] 6-4, 6-3, 6-4
Individual femenín - Primer ronda Flag of Switzerland.svg Belinda Bencic Bandera de Francia Caroline Garcia [6] 7-6(7-2), 6-3
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Día 3 (4 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín: Bandera de Francia Lucas Pouille [17]
    • Individual femenín: Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki [2], Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska [32]
    • Dobles masculín: Bandera de Croacia Ivan Dodig /Bandera de Estaos Xuníos d'América Rajeev Ram [10]
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Chequia Karolína Plíšková [7] Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka 6-3, 6-3
Individual masculín - Segunda ronda Flag of Switzerland.svg Roger Federer [1] Flag of Slovakia.svg Lukáš Lacko 6-4, 6-4, 6-1
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams [25/PR] Bandera de Bulgaria Viktoriya Tomova [Q] 6-1, 6-4
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Francia Kristina Mladenovic Bandera d'Alemaña Tatjana Maria 6-2, 6-2
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams [9] Bandera de Rumanía Alexandra Dulgheru [Q] 4-6, 6-0, 6-1
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Rusia Ekaterina Makarova Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki [2] 6-4, 1-6, 7-5
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Croacia Marin Čilić [3] vs Bandera d'Arxentina Guido Pella 6-3, 6-1, 3-4, suspendíu por falta de lluz
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Canadá Milos Raonic [13] Bandera de Australia John Millman 7-6(7-4), 7-6(7-4), 7-6(7-4)
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Chequia Lucie Šafářová Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska [32] 7-5, 6-4
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Italia Andreas Seppi vs Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson [8] 3-6, 7-6(7-5), 3-6, 1-1, suspendíu por falta de lluz
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu [29] Bandera del Reinu Xuníu Katie Swan [WC] 6-0, 6-3
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Francia Gaël Monfils Bandera d'Italia Paolo Lorenzi 3-6, 6-3, 7-6(7-5), 7-6(7-3)
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Italia Thomas Fabbiano [Q] vs Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka 7-6(9-7), 6-3, 5-6, suspendíu por falta de lluz
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Día 4 (5 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín: Bandera de Croacia Marin Čilić [3], Bandera d'Arxentina Diego Schwartzman [14], Bandera de Canadá Denis Shapovalov [26], Bandera de Bosnia y Herzegovina Damir Džumhur [27]
    • Individual femenín: Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza [3], Bandera del Reinu Xuníu Johanna Konta [22]
    • Dobles masculín: Bandera de Finlandia Henri Kontinen / Bandera de Australia John Peers [3], Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi / Bandera de Austria Philipp Oswald [16]
    • Dobles femenín: Bandera de Ucraína Lyudmyla Kichenok /Bandera de Rusia Alla Kudryavtseva [16]
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Segunda ronda Flag of Spain.svg Rafael Nadal [2] Bandera de Kazakstán Mikhail Kukushkin 6-4, 6-3, 6-4
Individual femenín - Segunda ronda Flag of Slovakia.svg Dominika Cibulková Bandera del Reinu Xuníu Johanna Konta [22] 6-3, 6-4
Individual masculín - Segunda ronda Bandera del Reinu Xuníu Kyle Edmund [21] Bandera de Estaos Xuníos d'América Bradley Klahn [Q] 6-4, 7-6(7-0), 6-2
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Arxentina Guido Pella Bandera de Croacia Marin Čilić [3] 3-6, 1-6, 6-4, 7-6(7-3), 7-5
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Rumanía Simona Halep [1] Bandera de la República Popular China Zheng Saisai [PR] 7-5, 6-0
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Arxentina Juan Martín del Potro [5] Flag of Spain.svg Feliciano López 6-4, 6-1, 6-2
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Taylor Fritz vs Bandera d'Alemaña Alexander Zverev [4] 4-6, 7-5, 7-6(7-0), suspendíu por falta de lluz
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Xapón Naomi Osaka [18] Bandera del Reinu Xuníu Katie Boulter [WC] 6-3, 6-4
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson [8] Bandera d'Italia Andreas Seppi 6-3, 6-7(5-7), 6-3, 6-4
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Serbia Novak Djokovic [12] Bandera d'Arxentina Horacio Zeballos 6-1, 6-2, 6-3
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Xapón Kei Nishikori [24] Bandera de Australia Bernard Tomic [LL] 2-6, 6-3, 7-6(9-7), 7-5
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Bélxica Alison Van Uytvanck Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza [3] 5-7, 6-2, 6-1
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Australia Ashleigh Barty [17] Bandera de Canadá Eugénie Bouchard [Q] 6-4, 7-5
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Italia Thomas Fabbiano [Q] Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka 7-6(9-7), 6-3, 7-6(8-6)
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Australia Nick Kyrgios [15] Bandera de Países Baxos Robin Haase 6-3, 6-4, 7-5
Individual masculín - Segunda ronda Bandera de Francia Benoît Paire Bandera de Canadá Denis Shapovalov [26] 0-6, 6-2, 6-4, 7-6(7-3)
Individual femenín - Segunda ronda Bandera de Letonia Jeļena Ostapenko [12] Bandera de Bélxica Kirsten Flipkens 6-1, 6-3
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Día 5 (6 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín: Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey [11], Bandera d'Alemaña Philipp Kohlschreiber [25]
    • Individual femenín: Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams [9], Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Keys [10], Bandera de Chequia Barbora Strýcová [23], Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu [29]
    • Dobles masculín: Bandera de Polonia Łukasz Kubot / Bandera de Brasil Marcelo Melo [2], Bandera de Paquistán Aisam-ul-Haq Qureshi / Bandera de Países Baxos Jean-Julien Rojer [9], Bandera de Uruguái Pablo Cueves / Flag of Spain.svg Marcel Granollers [11], Bandera de India Rohan Bopanna / Bandera de Francia Édouard Roger-Vasselin [12]
    • Dobles femenín: Bandera de Taiwán Yung-Jan Chan / Bandera de la República Popular China Shuai Peng [5], Bandera de Taiwán Hao-Ching Chan / Bandera de la República Popular China Zhaoxuan Yang [7], Bandera de Estaos Xuníos d'América Raquel Atawo / Bandera d'Alemaña Anna-Lena Grönefeld [11]
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Francia Gaël Monfils Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey [11] 5-7, 6-4, 6-4, 6-2
Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams [25/PR] Bandera de Francia Kristina Mladenovic 7-5, 7-6(7-2)
Individual masculín - Tercer ronda Flag of Switzerland.svg Roger Federer [1] Bandera d'Alemaña Jan-Lennard Struff 6-3, 7-5, 6-2
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Segunda ronda Bandera d'Alemaña Alexander Zverev [4] Bandera de Estaos Xuníos d'América Taylor Fritz 6–4, 5–7, 6–7(0–7), 6-1, 6-2
Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Países Baxos Kiki Bertens [20] Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams [9] 6-2, 6-7(5–7), 8-6
Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Chequia Karolína Plíšková [7] Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu [29] 3-6, 7-6(7–3), 6-1
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Austria Dennis Novak [Q] vs Bandera de Canadá Milos Raonic [13] 6-7(5–7), 6-4, 5-6, suspendíu por falta de lluz
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson [8] Bandera d'Alemaña Philipp Kohlschreiber [25] 6-3, 7-5, 7-5
Individual femenín - Tercer ronda Bandera d'Alemaña Julia Görges [13] Bandera de Chequia Barbora Strýcová [23] 7-6(7–3), 3-6, 10-8
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner [9] Bandera de Moldavia Radu Albot 6-3, 6-4, 6-4
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Rusia Evgeniya Rodina [Q] Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Keys [10] 7-5, 5-7, 6-4
Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Croacia Donna Vekić Bandera de Bélxica Yanina Wickmayer 7-6(7-2), 6-1
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Francia Adrian Mannarino [22] Bandera de Rusia Daniil Medvédev 6-4, 6-3, 4-6, 5-7, 6-3
Dobles mistu - Primer ronda Bandera de Inglaterra Neal Skupski
Bandera de Inglaterra Naomi Broady
Bandera de Inglaterra Joe Salisbury [WC]
Bandera de Inglaterra Katy Dunne [WC]
7-5, 7-5
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Día 6 (7 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín: Bandera d'Alemaña Alexander Zverev [4], Bandera d'Italia Fabio Fognini [14], Bandera de Australia Nick Kyrgios [15], Bandera del Reinu Xuníu Kyle Edmund [21]
    • Individual femenín: Bandera de Rumanía Simona Halep [1], Bandera de Bélxica Elise Mertens [15], Bandera de Australia Ashleigh Barty [17], Bandera de Xapón Naomi Osaka [18], Bandera d'Estonia Anett Kontaveit [28]
    • Dobles masculín: Bandera de Francia Pierre-Hugues Herbert / Bandera de Francia Nicolas Mahut [4]
    • Dobles mistu: Bandera de Brasil Marcelo Demoliner / Flag of Spain.svg María José Martínez [15]
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Tercer ronda Flag of Spain.svg Rafael Nadal [2] Bandera de Australia Álex de Miñaur 6-1, 6-2, 6-4
Individual femenín - Tercer ronda Bandera d'Alemaña Angelique Kerber [11] Bandera de Xapón Naomi Osaka [18] 6-2, 6-4
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Serbia Novak Djokovic [12] Bandera del Reinu Xuníu Kyle Edmund [21] 4-6, 6-3, 6-2, 6-4
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Taiwán La so-Wei Hsieh Bandera de Rumanía Simona Halep [1] 3-6, 6-4, 7-5
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Letonia Ernests Gulbis [Q] Bandera d'Alemaña Alexander Zverev [4] 7-6(7-2), 4-6, 5-7, 6-3, 6-0
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Xapón Kei Nishikori [24] Bandera de Australia Nick Kyrgios [15] 6-1, 7-6(7-3), 6-4
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Tercer ronda Bandera d'Arxentina Juan Martín del Potro [5] Bandera de Francia Benoît Paire 6-4, 7-6(7-4), 6-3
Individual femenín - Tercer ronda Flag of Slovakia.svg Dominika Cibulková Bandera de Bélxica Elise Mertens [15] 6-2, 6-2
Dobles masculín - Segunda ronda Bandera del Reinu Xuníu Jamie Murray [5]
Bandera de Brasil Bruno Soares [5]
Bandera de Australia Matthew Ebden
Bandera de Estaos Xuníos d'América Taylor Fritz
7-5, 6-3, 6-1
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Rusia Daria Kasátkina [14] Bandera de Australia Ashleigh Barty [17] 7-5, 6-3
Individual femenín - Tercer ronda Bandera de Letonia Jeļena Ostapenko [12] Bandera de Rusia Vitalia Diatchenko [Q] 6-0, 6-4
Individual masculín - Tercer ronda Bandera de Chequia Jiří Veselý Bandera d'Italia Fabio Fognini [14] 7-6(7-4), 3-6, 6-3, 6-2
Dobles mistu - Segunda ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sloane Stephens
Bandera de Brasil Marcelo Demoliner [15]
Flag of Spain.svg María José Martínez [15]
7-5, 6-2
Dobles mistu - Segunda ronda Bandera del Reinu Xuníu Jamie Murray
Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka
Bandera de Chequia Roman Jebavý [Alt]
Bandera de Chequia Lucie Hradecká [Alt]
6–7(2–7), 6-4, 6-4
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Middle Sunday (8 de xunetu)

Siguiendo la tradición, este ye un día de descansu, ensin partíos.

Día 7 (9 de xunetu)

  • Cabeces de serie esaniciaos:
    • Individual masculín:
    • Individual femenín:
    • Dobles masculín:
    • Dobles femenín:
    • Dobles mistu:
  • Orde del día
style=white-space:nowrap|Partíos nos estadios principales
Partíos nel Estadiu Central All England Club
Modalidá !Ganadores Perdedores Resultáu
Individual masculín - Cuarta ronda Flag of Switzerland.svg Roger Federer [1] vs Bandera de Francia Adrian Mannarino [22]
Individual femenín - Cuarta ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams [25/PR] vs Bandera de Rusia Evgeniya Rodina [Q]
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera de Chequia Jiří Veselý vs Flag of Spain.svg Rafael Nadal [2]
Partíos nel Estadiu 1
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Cuarta ronda Bandera d'Alemaña Angelique Kerber [11] vs Flag of Switzerland.svg Belinda Bencic
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera de Francia Gaël Monfils vs Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson [8]
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera de Rusia Karen Khachanov vs Bandera de Serbia Novak Djokovic [12]
Partíos nel Estadiu 2
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Cuarta ronda Bandera de Chequia Karolína Plíšková [7] vs Bandera de Países Baxos Kiki Bertens [20]
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera de Xapón Kei Nishikori [24] vs Bandera de Letonia Ernests Gulbis [Q]
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera d'Arxentina Juan Martín del Potro [5] vs Bandera de Francia Gilles Simon
Partíos nel Estadiu 3
Modalidá !Ganadores Perdedores -bgcolor=#C1FFC1 Individual femenín - Cuarta ronda Bandera de Letonia Jeļena Ostapenko [12] vs Bandera de Bielorrusia Aliaksandra Sasnovich
Individual femenín - Cuarta ronda Bandera d'Alemaña Julia Görges [13] vs Bandera de Croacia Donna Vekić
Individual masculín - Cuarta ronda Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner [9] vs Bandera de Grecia Stefanos Tsitsipas [31]
Dobles mistu - Segunda ronda Bandera del Reinu Xuníu Jay Clarke / Bandera del Reinu Xuníu Harriet Dart [WC]
vs
Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi / Bandera de Chequia Květa Peschke [13]
Fondu de color indica un partíu de la caña femenina

Cabeces de serie

Les cabeces de serie pal Campeonatu de Wimbledon 2018 anúnciense'l miércoles, 27 de xunu de 2018.

Les cabeces de serie van afacer nun sistema basáu na superficie pa reflexar con más precisión el rendimientu en yerba acordies cola siguiente fórmula, solo aplica a los 32 meyores xugadores acordies coles clasificaciones ATP del 25 de xunu 2018:[3][4]

  • Puntos na clasificación de la ATP el 25 de xunu 2018.
  • Añedir el 100 % de los puntos ganaos en tolos torneos en yerba nos postreros 12 meses (25 de xunu de 2017 a 24 de xunu de 2018).
  • Añedir el 75 % de los puntos ganaos nel meyor tornéu de tenis en yerba nos 12 meses antes (25 de xunu de 2016 a 24 de xunu de 2017).

La columna clasificación y la columna puntos son del 2 de xunetu de 2018.[5][6]

Individual masculín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual masculín)
Nᵘ Clasif Xugador Puntos Puntos por defender Puntos ganaos Nuevos puntos Ronda hasta la qu'avanzó nel tornéu
1 2 Flag of Switzerland.svg Roger Federer 8720 2000 180 6900 Cuarta ronda vs Bandera de Francia Adrian Mannarino [22]
2 1 Flag of Spain.svg Rafael Nadal 8770 180 180 8770 Cuarta ronda vs Bandera de Chequia Jiří Veselý
3 5 Bandera de Croacia Marin Čilić 5060 1200 45 3905 Segunda ronda, perdió ante Bandera d'Arxentina Guido Pella
4 3 Bandera d'Alemaña Alexander Zverev 5755 180 90 5665 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Letonia Ernests Gulbis [Q]
5 4 Bandera d'Arxentina Juan Martín del Potro 5080 45 180 5215 Cuarta ronda vs Bandera de Francia Gilles Simon
6 6 Bandera de Bulgaria Grigor Dimitrov 4780 180 10 4610 Primer ronda, perdió ante Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka
7 7 Bandera de Austria Dominic Thiem 3835 180 10 3665 Primer ronda, retiróse ante Bandera de Xipre Marcos Baghdatis
8 8 Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson 3635 180 180 3635 Cuarta ronda vs Bandera de Francia Gaël Monfils
9 10 Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner 3045 45 180 3180 Cuarta ronda vs Bandera de Grecia Stefanos Tsitsipas [31]
10 9 Bandera de Bélxica David Goffin 3110 0 10 3120 Primer ronda, perdió ante Bandera de Australia Matthew Ebden
11 13 Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey 2130 720 90 1500 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Francia Gaël Monfils
12 21 Bandera de Serbia Novak Djokovic 1715 360 180 1535 Cuarta ronda vs Bandera de Rusia Karen Khachanov
13 32 Bandera de Canadá Milos Raonic 1430 360 180 1250 Cuarta ronda vs Bandera de Estaos Xuníos d'América Mackenzie McDonald
14 11 Bandera d'Arxentina Diego Schwartzman 2435 10 45 2470 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Chequia Jiří Veselý
15 18 Bandera de Australia Nick Kyrgios 1855 10 90 1935 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Xapón Kei Nishikori [24]
16 20 Bandera de Croacia Borna Ćorić 1735 10 10 1735 Primer ronda, perdió ante Bandera de Rusia Daniil Medvédev
17 19 Bandera de Francia Lucas Pouille 1835 45 45 1835 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Austria Dennis Novak [Q]
18 15 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock 2110 45 10 2075 Primer ronda, perdió ante Bandera d'Italia Matteo Berrettini
19 16 Bandera d'Italia Fabio Fognini 2030 90 90 2030 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Chequia Jiří Veselý
20 12 Flag of Spain.svg Pablo Carreño 2145 0 10 2155 Primer ronda, perdió ante Bandera de Moldavia Radu Albot
21 17 Bandera del Reinu Xuníu Kyle Edmund 1950 45 90 1995 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Serbia Novak Djokovic [12]
22 26 Bandera de Francia Adrian Mannarino 1580 180 180 1580 Cuarta ronda vs Flag of Switzerland.svg Roger Federer [1]
23 31 Bandera de Francia Richard Gasquet 1375 10 10 1375 Primer ronda, perdió ante Bandera de Francia Gaël Monfils
24 28 Bandera de Xapón Kei Nishikori 1530 90 180 1620 Cuarta ronda vs Bandera de Letonia Ernests Gulbis [Q]
25 27 Bandera d'Alemaña Philipp Kohlschreiber 1575 10 90 1655 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Sudáfrica Kevin Anderson [8]
26 25 Bandera de Canadá Denis Shapovalov 1588 0 45 1633 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Francia Benoît Paire
27 23 Bandera de Bosnia y Herzegovina Damir Džumhur 1665 45 45 1665 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Letonia Ernests Gulbis [Q]
28 30 Bandera de Serbia Filip Krajinović 1489 (80) 10 1419 Primer ronda, perdió ante Bandera de Chile Nicolás Jarry
29 29 Bandera d'Italia Marcu Cecchinato 1514 10 10 1514 Primer ronda, perdió ante Bandera de Australia Álex de Miñaur
30 34 Flag of Spain.svg Fernando Verdasco 1260 10 10 1260 Primer ronda, perdió ante Bandera de Estaos Xuníos d'América Frances Tiafoe
31 35 Bandera de Grecia Stefanos Tsitsipas 1254 0 180 1434 Cuarta ronda vs Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner [9]
32 36 Bandera d'Arxentina Leonardo Mayer 1235 (48) 10 1198 Primer ronda, perdió ante Bandera d'Alemaña Jan-Lennard Struff

Baxes masculines notables

Rank. Xugador Puntos
Puntos por defender
Puntos ganaos
Nuevos puntos
Motivu
14 Flag of Spain.svg Roberto Bautista 2120 180 0 1940 Mancadura na vería
22 Bandera de Corea del Sur Hyeon Chung 1685 0 0 1685 Mancadura nel todíu
24 Bandera de Chequia Tomáš Berdych 1625 720 0 905 Mancadura de llombu
33 Bandera de Rusia Andrey Rublev 1281 70 0 1211 Mancadura de llombu


Individual femenín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual femenín)
Nᵘ Clasif Xugador Puntos Puntos por defender Puntos ganaos Nuevos puntos Ronda hasta la qu'avanzó nel tornéu
1 1 Bandera de Rumanía Simona Halep 7871 430 130 7571 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Taiwán La so-Wei Hsieh
2 2 Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki 6910 240 70 6740 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Rusia Ekaterina Makarova
3 3 Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza 6550 2000 70 4620 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Bélxica Alison Van Uytvanck
4 4 Bandera de Estaos Xuníos d'América Sloane Stephens 5463 10 10 5463 Primer ronda, perdió ante Bandera de Croacia Donna Vekić
5 5 Bandera de Ucraína Elina Svitolina 5250 240 10 5020 Primer ronda, perdió ante Bandera d'Alemaña Tatjana Maria
6 6 Bandera de Francia Caroline Garcia 4960 240 10 4730 Primer ronda, perdió ante Flag of Switzerland.svg Belinda Bencic
7 8 Bandera de Chequia Karolína Plíšková 4315 70 240 4485 Cuarta ronda vs Bandera de Países Baxos Kiki Bertens [20]
8 7 Bandera de Chequia Petra Kvitová 4610 70 10 4550 Primer ronda, perdió ante Bandera de Bielorrusia Aliaksandra Sasnovich
9 9 Bandera de Estaos Xuníos d'América Venus Williams 3971 1300 130 2801 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Países Baxos Kiki Bertens [20]
10 11 Bandera de Estaos Xuníos d'América Madison Keys 3536 70 130 3596 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Rusia Evgeniya Rodina [Q]
11 10 Bandera d'Alemaña Angelique Kerber 3545 240 240 3545 Cuarta ronda vs. Flag of Switzerland.svg Belinda Bencic
12 12 Bandera de Letonia Jeļena Ostapenko 3437 430 240 3247 Cuarta ronda vs. Bandera de Bielorrusia Aliaksandra Sasnovich
13 13 Bandera d'Alemaña Julia Görges 3210 10 240 3440 Cuarta ronda vs. Bandera de Croacia Donna Vekić
14 14 Bandera de Rusia Daria Kasátkina 3165 70 240 3335 Cuarta ronda vs. Bandera de Bélxica Alison Van Uytvanck
15 15 Bandera de Bélxica Elise Mertens 2635 10 130 2755 Tercer ronda, perdió ante Flag of Slovakia.svg Dominika Cibulková
16 16 Bandera de Estaos Xuníos d'América Coco Vandeweghe 2603 430 10 2183 Primer ronda, perdió ante Bandera de Chequia Kateřina Siniaková
17 17 Bandera de Australia Ashleigh Barty 2435 10 130 2555 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Rusia Daria Kasátkina [14]
18 18 Bandera de Xapón Naomi Osaka 2350 130 130 2350 Tercer ronda, perdió ante Bandera d'Alemaña Angelique Kerber [11]
19 19 Flag of Slovakia.svg Magdaléna Rybáriková 2310 780 10 1530 Primer ronda, perdió ante Bandera de Rumanía Sorana Cîrstea
20 20 Bandera de Países Baxos Kiki Bertens 2090 10 240 2320 Cuarta ronda vs. Bandera de Chequia Karolína Plíšková [7]
21 21 Bandera de Letonia Anastasija Sevastova 2005 70 10 1945 Primer ronda, perdió ante Bandera d'Italia Camila Giorgi
22 24 Bandera del Reinu Xuníu Johanna Konta 1866 780 70 1156 Segunda ronda, perdió ante Flag of Slovakia.svg Dominika Cibulková
23 23 Bandera de Chequia Barbora Strýcová 1915 70 130 1975 Tercer ronda, perdió ante Bandera d'Alemaña Julia Görges [13]
24 22 Bandera de Rusia María Sharápova 1943 0 10 1953 Primer ronda, perdió ante Bandera de Rusia Vitalia Diatchenko [Q]
25 181 Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams 315 0 240 555 Cuarta ronda vs. Bandera de Rusia Evgeniya Rodina [Q]
26 25 Bandera de Australia Daria Gavrilova 1765 10 130 1885 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Bielorrusia Aliaksandra Sasnovich
27 26 Flag of Spain.svg Carla Suárez 1677 70 130 1737 Tercer ronda, perdió ante Flag of Switzerland.svg Belinda Bencic
28 27 Bandera d'Estonia Anett Kontaveit 1656 130 130 1656 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Bélxica Alison Van Uytvanck
29 28 Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu 1648 (85) 130 1693 Tercer ronda, perdió ante Bandera de Chequia Karolína Plíšková [7]
30 29 Bandera de Rusia Anastasia Pavlyuchenkova 1596 10 10 1596 Primer ronda, perdió ante Bandera de Taiwán La so-Wei Hsieh
31 31 Bandera de la República Popular China Shuai Zhang 1545 10 10 1545 Primer ronda, perdió ante Bandera d'Alemaña Andrea Petković
32 30 Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska 1580 240 70 1410 Segunda ronda, perdió ante Bandera de Chequia Lucie Šafářová

Cabeces de serie dobles

Dobles masculín

Xugadores Clasif [n 1] Nᵘ
Bandera de Austria Oliver Marach Bandera de Croacia Mate Pavić 3 1
Bandera de Polonia Łukasz Kubot Bandera de Brasil Marcelo Melo 7 2
Bandera de Finlandia Henri Kontinen Bandera de Australia John Peers 15 3
Bandera de Francia Pierre-Hugues Herbert Bandera de Francia Nicolas Mahut 19 4
Bandera del Reinu Xuníu Jamie Murray Bandera de Brasil Bruno Soares 27 5
Bandera de Colombia Juan Sebastián Cabal Bandera de Colombia Robert Farah 28 6
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mike Bryan Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock 31 7
Bandera de Croacia Nikola Mektić Bandera de Austria Alexander Peya 37 8
Bandera de Paquistán Aisam-ul-Haq Qureshi Bandera de Países Baxos Jean-Julien Rojer 44 9
Bandera de Croacia Ivan Dodig Bandera de Estaos Xuníos d'América Rajeev Ram 46 10
Bandera de Uruguái Pablo Cueves Flag of Spain.svg Marcel Granollers 50 11
Bandera de India Rohan Bopanna Bandera de Francia Édouard Roger-Vasselin 50 12
Bandera de Sudáfrica Raven Klaasen Bandera de Nueva Zelanda Michael Venus 53 13
Bandera de Xapón Ben McLachlan Bandera d'Alemaña Jan-Lennard Struff 61 14
Bandera del Reinu Xuníu Dominic Inglot Bandera de Croacia Franko Škugor 66 15
Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi Bandera de Austria Philipp Oswald 75 16

Dobles femenín

Xugadores Clasif [n 1] Nᵘ
Bandera d'Hungría Tímea Babos Bandera de Francia Kristina Mladenovic 12 1
Bandera de Chequia Andrea Hlaváčková Bandera de Chequia Barbora Strýcová 12 2
Bandera de Chequia Barbora Krejčíková Bandera de Chequia Kateřina Siniaková 15 3
Bandera d'Eslovenia Andreja Klepač Flag of Spain.svg María José Martínez 26 4
Bandera de Taiwán Yung-Jan Chan Bandera de la República Popular China Shuai Peng 27 5
Bandera de Canadá Gabriela Dabrowski Bandera de la República Popular China Yifan Xu 27 6
Bandera de Taiwán Hao-Ching Chan Bandera de la República Popular China Zhaoxuan Yang 34 7
Bandera de Bélxica Elise Mertens Bandera de Países Baxos Demi Schuurs 41 8
Bandera de Países Baxos Kiki Bertens Bandera de Suecia Johanna Larsson 45 9
Bandera de Australia Ashleigh Barty Bandera de Estaos Xuníos d'América Coco Vandeweghe 48 10
Bandera de Estaos Xuníos d'América Raquel Atawo Bandera d'Alemaña Anna-Lena Grönefeld 49 11
Bandera de Estaos Xuníos d'América Nicole Melichar Bandera de Chequia Květa Peschke 51 12
Bandera de Bélxica Kirsten Flipkens Bandera de Rumanía Monica Niculescu 63 13
Bandera de Chequia Lucie Hradecká Bandera de Taiwán La so-Wei Hsieh 67 14
Bandera de Rumanía Irina-Camelia Begu Bandera de Rumanía Mihaela Buzărnescu 72 15
Bandera de Ucraína Lyudmyla Kichenok Bandera de Rusia Alla Kudryavtseva 77 16
Bandera de Estaos Xuníos d'América Vania King Bandera d'Eslovenia Katarina Srebotnik 17

Dobles mistu

Xugadores Clasif [n 2] Nᵘ
Bandera de Croacia Mate Pavić Bandera de Canadá Gabriela Dabrowski 10 1
Bandera de Brasil Bruno Soares Bandera de Rusia Ekaterina Makarova 15 2
Bandera de Croacia Ivan Dodig Bandera de Taiwán Yung-Jan Chan 21 3
Bandera de Países Baxos Jean-Julien Rojer Bandera de Países Baxos Demi Schuurs 27 4
Bandera de Croacia Nikola Mektić Bandera de Taiwán Hao-Ching Chan 29 5
Bandera de Francia Édouard Roger-Vasselin Bandera de Chequia Andrea Hlaváčková 31 6
Bandera de Colombia Robert Farah Bandera d'Alemaña Anna-Lena Grönefeld 34 7
Bandera de Estaos Xuníos d'América Rajeev Ram Bandera d'Eslovenia Andreja Klepač 42 8
Bandera de Nueva Zelanda Michael Venus Bandera d'Eslovenia Katarina Srebotnik 51 9
Bandera de Colombia Juan Sebastián Cabal Bandera de Estaos Xuníos d'América Abigail Spears 52 10
Bandera de Austria Alexander Peya Bandera de Estaos Xuníos d'América Nicole Melichar 52 11
Bandera de Países Baxos Matwé Middelkoop Bandera de Suecia Johanna Larsson 55 12
Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi Bandera de Chequia Květa Peschke 56 13
Bandera de Xapón Ben McLachlan Bandera de Xapón Eri Hozumi 59 14
Bandera de Brasil Marcelo Demoliner Flag of Spain.svg María José Martínez 61 15
Bandera de Finlandia Henri Kontinen Bandera del Reinu Xuníu Heather Watson 65 16

Notes

  1. 1,0 1,1 Clasificación al 25 de xunu de 2018.
  2. Clasificación al 2 de xunetu de 2018.

Convidaos

Individual masculín

  • Bandera del Reinu Xuníu Liam Broady
  • Bandera del Reinu Xuníu Jay Clarke
  • Bandera de Estaos Xuníos d'América Denis Kudla
  • Bandera de Ucraína Sergiy Stakhovsky

Individual femenín

  • Bandera del Reinu Xuníu Katie Boulter
  • Bandera del Reinu Xuníu Naomi Broady
  • Bandera del Reinu Xuníu Harriet Dart
  • Bandera del Reinu Xuníu Katy Dunne
  • Bandera de Tunicia Ons Jabeur
  • Bandera de Chequia Tereza Smitková
  • Bandera del Reinu Xuníu Katie Swan
  • Bandera del Reinu Xuníu Gabriella Taylor

Dobles masculín

  • Bandera del Reinu Xuníu Luke Bambridge / Bandera del Reinu Xuníu Jonny O'Mara
  • Bandera de Australia Alex Bolt / Bandera de Australia Lleyton Hewitt
  • Bandera del Reinu Xuníu Liam Broady / Bandera del Reinu Xuníu Scott Clayton
  • Bandera del Reinu Xuníu Jay Clarke / Bandera del Reinu Xuníu Cameron Norrie
  • Bandera de Austria Jürgen Melzer / Bandera de Canadá Daniel Nestor
  • Bandera de Dinamarca Frederik Nielsen / Bandera del Reinu Xuníu Joe Salisbury

Dobles femenín

  • Bandera del Reinu Xuníu Katie Boulter / Bandera del Reinu Xuníu Katie Swan
  • Bandera del Reinu Xuníu Naomi Broady / Bandera de Estaos Xuníos d'América Asia Muhammad
  • Bandera del Reinu Xuníu Harriet Dart / Bandera del Reinu Xuníu Katy Dunne

Dobles mistu

  • Bandera del Reinu Xuníu Luke Bambridge / Bandera del Reinu Xuníu Katie Boulter
  • Bandera del Reinu Xuníu Jay Clarke / Bandera del Reinu Xuníu Harriet Dart
  • Bandera del Reinu Xuníu Dominic Inglot / Bandera de Australia Samantha Stosur
  • Bandera de Australia Thanasi Kokkinakis / Bandera de Australia Ashleigh Barty
  • Bandera del Reinu Xuníu Joe Salisbury / Bandera del Reinu Xuníu Katy Dunne

Clasificación

Clasificación masculina

Artículu principal: Clasificación a Wimbledon 2018 (individual masculín)
  1. Bandera de Estaos Xuníos d'América Christian Harrison
  2. Bandera de Bélxica Ruben Bemelmans
  3. Bandera de Austria Dennis Novak
  4. Bandera de Francia Grégoire Barrère
  5. Bandera d'Italia Stefano Travaglia
  6. Flag of Slovakia.svg Norbert Gomboš
  7. Bandera de Francia Stéphane Robert
  8. Bandera de Australia Jason Kubler
  9. Bandera d'Alemaña Yannick Maden
  10. Bandera de Australia John-Patrick Smith
  11. Bandera de Chile Christian Garin
  12. Bandera de Letonia Ernests Gulbis
  13. Bandera de Australia Alex Bolt
  14. Bandera de Francia Benjamin Bonzi
  15. Bandera de Estaos Xuníos d'América Bradley Klahn
  16. Bandera d'Italia Thomas Fabbiano

Lucky loser

  1. Bandera de Canadá Peter Polansky
  2. Bandera d'Italia Lorenzo Sonego
  3. Bandera d'Italia Simone Bolelli
  4. Bandera de Estaos Xuníos d'América Michael Mmoh
  5. Bandera de Polonia Hubert Hurkacz
  6. Bandera de Australia Bernard Tomic
  7. Bandera de Taiwán Jason Jung

Clasificación femenina

Artículu principal: Clasificación a Wimbledon 2018 (individual femenín)
  1. Bandera de Rumanía Alexandra Dulgheru
  2. Bandera de Canadá Eugénie Bouchard
  3. Flag of Spain.svg Sara Sorribes
  4. Bandera d'Alemaña Antonia Lottner
  5. Bandera de Estaos Xuníos d'América Claire Liu
  6. Bandera de Rusia Vera Zvonareva
  7. Bandera de Bulgaria Viktoriya Tomova
  8. Bandera d'Alemaña Mona Barthel
  9. Bandera de Rusia Evgeniya Rodina
  10. Bandera de Rumanía Elena-Gabriela Ruse
  11. Bandera de Rusia Vitalia Diatchenko
  12. Bandera de Chequia Barbora Štefková

Lucky loser

  1. Bandera de Colombia Mariana Duque
  2. Bandera de Estaos Xuníos d'América Caroline Dolehide

Clasificación dobles masculina

Artículu principal: Clasificación a Wimbledon 2018 (dobles masculín)
  1. Bandera de India N. Sriram Balaji / Bandera de India Vishnu Vardhan
  2. Bandera d'Alemaña Kevin Krawietz / Bandera d'Alemaña Andreas Mies
  3. Bandera d'Alemaña Andre Begemann / Bandera de Xapón Yasutaka Uchiyama
  4. Bandera de Estaos Xuníos d'América Austin Krajicek / Bandera de India Jeevan Nedunchezhiyan

Clasificación dobles femenina

Artículu principal: Clasificación a Wimbledon 2018 (dobles femenín)
  1. Bandera de Bélxica Ysaline Bonaventure / Bandera de Países Baxos Bibiane Schoofs
  2. Bandera de Chile Alexa Guarachi / Bandera de Nueva Zelanda Erin Routliffe
  3. Bandera de la República Popular China Xinyun Han / Bandera de Tailandia Luksika Kumkhum
  4. Bandera de Australia Arina Rodiónova / Bandera de Bélxica Maryna Zanevska

Lucky loser

  1. Bandera d'Alemaña Nicola Geuer / Flag of Switzerland.svg Viktorija Golubic
  2. Flag of Spain.svg Georgina García Pérez / Bandera d'Hungría Fanny Stollár
  3. Bandera de Rusia Anna Blinkova / Bandera de Chequia Markéta Vondroušová

Campeones defensores

Defensores del títulu
Eventu Campeones de 2017 Campeones de 2018
Individual masculín Flag of Switzerland.svg Roger Federer Bandera de ?
Individual femenín Flag of Spain.svg Garbiñe Muguruza Bandera de ?
Dobles masculín Bandera de Polonia Łukasz Kubot
Bandera de Brasil Marcelo Melo
Bandera de ?
Bandera de ?
Dobles femenín Bandera de Rusia Ekaterina Makarova
Bandera de Rusia Elena Vesnina
Bandera de ?
Bandera de ?
Flag of Switzerland.svg

Martina Hingis
Bandera del Reinu Xuníu Jamie Murray

Bandera de ?
Bandera de ?
Individual júnior masculín Flag of Spain.svg Alejandro Davidovich Bandera de ?
Individual júnior femenín Bandera de Estaos Xuníos d'América Claire Liu Bandera de ?
Dobles júnior masculín Bandera d'Arxentina Axel Geller
Bandera de Taiwán Hsu Yu-hsiou
Bandera de ?
Bandera de ?
Dobles júnior femenín Bandera de Serbia Olga Danilović
Bandera d'Eslovenia Kaja Juvan
Bandera de ?
Bandera de ?

Campeones

Sénior

Individual masculín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual masculín)

Bandera de ? contra Bandera de ?

Individual femenín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual femenín)

Bandera de ? contra Bandera de ?

Dobles masculín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (dobles masculín)

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Dobles femenín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (dobles femenín)

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Dobles mestos

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (dobles mistu)

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Júnior

Individual masculín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual júnior masculín)

Bandera de ? contra Bandera de ?

Individual femenín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (individual júnior femenín)

Bandera de ? contra Bandera de ?

Dobles masculín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (dobles júnior masculín)

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Dobles femenín

Artículu principal: Campeonatu de Wimbledon 2018 (dobles júnior femenín)

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Lleendes

Lleendes masculín

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Lleendes femenín

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Lleendes Mayor masculín

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Siella de ruedes

Individual masculín

Bandera de ? contra Bandera de ?

Individual femenín

Bandera de ? contra Bandera de ?

Dobles masculín

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Dobles femenín

Bandera de ? / Bandera de ? contra Bandera de ? / Bandera de ?

Ver tamién

  • Torneos ATP en 2018
  • Torneos WTA en 2018

Referencies

  1. «Wimbledon». Official website of The All England Lawn Tennis Club and of The Championships. Consultáu'l 24 de xunu de 2018.
  2. «THE CHAMPIONSHIPS, WIMBLEDON PRIZE MONEY PER PROGRAMME» (inglés). Consultáu'l 6 de xunetu de 2018.
  3. (en castellanu) Rankings | Singles | ATP World Tour | Tenis. ATP World Tour. http://www.atpworldtour.com/es/rankings/singles?rankDate=2018-06-25. Consultáu 'l 25 de xunu de 2018. 
  4. (n'inglés) Rankings | WTA Tennis. WTA Tennis. http://www.wtatennis.com/rankings/2018-06-25. Consultáu 'l 25 de xunu de 2018. 
  5. (en castellanu) Rankings | Singles | ATP World Tour | Tenis. ATP World Tour. http://www.atpworldtour.com/es/rankings/singles?rankDate=2018-07-02. Consultáu 'l 2 de xunetu de 2018. 
  6. (n'inglés) Rankings | WTA Tennis. WTA Tennis. http://www.wtatennis.com/rankings/2018-07-02. Consultáu 'l 2 de xunetu de 2018. 

Enllaces esternos

  • Sitiu oficial (n'inglés) y (en chinu).


Predecesor:
Campeonatu de Wimbledon 2017
Campeonatu de Wimbledon
2018
Socesor:
Campeonatu de Wimbledon 2019
Predecesor:
Tornéu de Roland Garros 2018
Grand Slam
2018
Socesor:
Abiertu d'Estaos Xuníos 2018
Campeonatu de Wimbledon 2018
Control d'autoridaes
  • Proyeutos Wikimedia
  • Wd Datos: Q30085309
  • Commonscat Multimedia: 2018 Wimbledon Championships

  • Wd Datos: Q30085309
  • Commonscat Multimedia: 2018 Wimbledon Championships